Jak wybrać dobrego integratora?

Kim jest integrator?

Integrator, to osoba, lub cała firma, która zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje, integracjami. Potrafi programować oraz zna specyfikę oprogramowań, które ze sobą integruje. W idealnym świecie jest to również dobry doradca (o ile umiemy słuchać), który podpowie, czy rozwiązanie, którego szukamy jest nam w ogóle potrzebne i możliwe do realizacji. 

Kryteria wyboru

Na co więc zwrócić uwagę i czym się kierować wybierając integratora dla swojej firmy?

  1. Doświadczenie, czyli jakie integracje i w jakiej ilości dany integrator ma już opracowane. Jeśli wśród nich jest dokładnie ta, której potrzebujemy, to możemy liczyć na to, że integracja pójdzie bezproblemowo, a co za tym idzie - szybko. 
  2. Opinie. Wiemy, że nie wszyscy im ufają, bo przecież opinie można wykupić. Ale w przypadku integratorów zawsze można sprawdzić firmy, które mu zaufały. To naszym zdaniem najlepsza rekomendacja. 
  3. Rodzaje dostępnych integracji:
    1. pudełkowe - czyli gotowe do zaimplementowania oprogramowania. Najczęściej z opcją do wyłącznie samodzielnego wdrożenia.
    2. indywidualne - najlepsza opcja, zwłaszcza jeśli mamy szczególne potrzeby. Z pewnością są droższe niż wersje pudełkowe, ale zwykle warto w nie zainwestować. W końcu koszt ten rozkłada się na lata komfortowego użytkowania i usprawnienia biznesu.
    3. wersja mieszana - integracje pudełkowe umożliwiające indywidualne dopasowanie. Jeśli jesteśmy zdecydowani na daną integrację i wiemy, że bazowe jej efekty możemy zobaczyć w krótkim czasie, ale mamy dodatkowe oczekiwania lub specyficzne wymagania, których wersja pudełkowa według naszych podejrzeń najpewniej nie spełni.

Powinniśmy wybrać wersję, która najbardziej nam odpowiada, kierując się nie tylko kosztem, ale także spodziewanym efektem.

Czy coś jeszcze?

Poza wyżej wymienionymi aspektami, które niewątpliwie powinny być kluczowe przy wyborze integratora, zwróćmy również uwagę na sposób i efektywność komunikacji z przedstawicielem integratora. Niezwykle istotna jest bowiem czasochłonna i bardzo precyzyjna rozmowa z przyszłym integratorem, który musi właściwie rozpoznać nasze potrzeby i oczekiwania. Na tej podstawie określa w jakim zakresie, przy użyciu jakich narzędzi jest w stanie pomóc, by efekt końcowy współpracy był maksymalnie zadowalający.


Kategoria: Integracje

Autor: Weronika Nowińska | Data publikacji: 2024-07-26 11:42:23

Porozmawiajmy o współpracy!

Bezpłatna konsultacja